Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Władysław Garnik

Urodził się w 1937 roku na Podolu w Płoskirowie. W latach 1956–1957 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, a następnie w latach 1957 – 1962 w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki. Od 1995 roku jest Honorowym Członkiem Word Crafts Council – Europe. Zajmuje się rzeźbą, ceramiką, rysunkiem oraz malarstwem. Uczestniczy w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, a jego działa znajdują się m. in w Muzach Narodowych w Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach, w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Muzeum Ceramiki Współczesnej w Beer Sheve w Izraelu, Muzeum Porcelany w Nyon w Szwajcarii czy Muzeum ,,KERAMION’’ we Frechen w Niemczech.
________________
„Pracuję w materiale ceramicznym, który dyktuje temat, technikę, formę, fakturę i kolor. Praca powstaje z zamówienia wewnętrznego i nieustannej potrzeby tworzenia. Stanowi istotę mojej egzystencji. Wszystkie dziedziny plastyczne, które uprawiam: rzeźba, rysunek, malarstwo, fotografia, wspierają się wzajemnie i uzupełniają.
Moja twórczość nie komentuje rzeczywistości, nie odzwierciedla jej. Czasem nawiązuje do niej w sposób symboliczny lub przekorny”.