Małgorzata ET BER Warlikowska

Dyplom z Grafiki uzyskała w 1996 roku na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Zatrudniona na macierzystej uczelni od 1997, obecnie kieruje Pracownią Ekspansji Graficznej.

Otrzymała stypendium naukowe na Uniwersytecie w Akron, Ohio (USA) w 2000 r. a w 2015 rezydencję artystyczna w Arts Chiyoda (Tokio, Japonia). Nominowana do Paszportu „Polityki” w dziedzinie Plastyka w 2003 r. Brała udział w ponad 80 wystawach indywidualnych i w ponad 300 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Wśród nich: Międzynarodowe Triennale Linorytu (Praga, Czechy); Polskie Orły (Korea, Chiny); Contemporary Poland – Young Polish Printmaking (Niespodziewana, Warlikowska, Walicki) Gallery Öst, Royal Academy of Fine Arts (Stockholm, Szwecja); Biennale Europejskiej Ceramiki Context 2010 – Muzeum Sztuki Bornholm (Dania); Place – the Quest for the Quest (Janik, Warlikowska, Hlawacz) – 3331 Arts Chiyoda Tokio; Before the Object – Gallery Maniere Noir (Berlin, Niemcy); IAP Awards 2017 (Pekin, Chiny); Opus Duarum – Galeria Titanic (Wilno, Litwa).

Jako Artysta/Profesor Wizytujący Warlikowska prowadziła wykłady w Polsce i za granicą, m.in. w USA, Szwecji, Litwie, Australii, Portugalii, Czechach, Chinach, Anglii. Od 2006 wraz z XY Anką Mierzejewską tworzy grupę artystyczną Stary Banan, organizującą działania performatywne w przestrzeni publicznej. Od 2018 na stałe współpracuje jako ilustrator w projekcie Imago z Bronką Nowicką, laureatką Nagrody Nike.

Artystka niezdyscyplinowana. Pracuje w wielu technikach, specjalizuje się w grafice na rzeźbie. Zajmuje się grafiką warsztatową, rzeźbą oraz malarstwem. Stworzyła między innymi serie: Logorea, Lalopatia, Eat Your Mother, Born to be KING… kong, Ja – Moloch, Kobieta Myśli, KaKa PooPoo Project, Jedząc Marilyn Monroe, Rykoszet, BDD– Dysmorfobia, Toksyczny Lizak.